Vonios plytelės

Vonios plytelės – kokias plyteles pasirinkti: patarimai renkantis ir dizaino ypatumai

Kokias plyteles pasirinkti vonios kambariui?

Išskleisti

Šis klausimas dažnai tampa ilgalaikių kankinančių svarstymų priežastimi įrengiant vonios kambarį. Šiuolaikiškam žmogui neužtenka, kad vonios plytelės būtų tinkamai sumontuotos ir būtų atsparios drėgmei, ne ką mažiau svarbu kaip jos atrodo ir pačių plytelių stilius. Be to, toje plytelių spalvų, dydžių ir faktūrų įvairovėje, kurią siūlo šių dienų statybų rinka, galima tiesiog pasimesti. Ir tada plytelių pasirinkimo procesas užtruks ilgai.

Šiuo metu siūlomų plytelių asortimentas tikrai nėra siauras todėl mes, Dom Classic specialistai,  pabandysime sutrumpinti šį procesą, išsiaiškinę pagrindines plytelių pasirinkimo taisykles ir plytelių įtaką vonios kambario dizainui.

 

Vonios plytelės ir svarbiausi  plytelių parametrai

  • Vienas svarbiausių kriterijų – tai atsparumas nusidėvėjimui, kuris yra žymimas skaičiais. Jei vonios plytelės bus skirtos sienoms, pakaks, kad PEI rodiklis būtų nuo vieno iki trijų, o tuomet, jei plytelėmis klosite grindis, geriausia rinktis tokias plyteles, kurių PEI rodiklis būtų bent 3;
  • Plytelių slidumas yra žymimas raidėmis – A, B, arba C. C klasės plytelės yra mažiausiai slidžios;
  • Plytelių dydis – taip pat ne ką mažiau svarbus, nes jis turi didelę įtaką erdvės suvokimui;
  • Plytelių blizgumas : turbūt gražiausiai atrodo blizgios plytelės, tačiau svarbu tai, kad jo blizgumas būtų palaikomas, o tai reiškia, kad plytelių valymui reikės skirti ypatingą dėmesį.

Nustatykite plytelių paskirtį

Plytelėmis įprasta klijuoti vonios kambario sienas bei grindis, todėl renkantis tinkamiausias plyteles labai svarbu nustatyti jų paskirtį. Natūralu, kad plytelės, kuriomis išklijuotos sienos, dėvisi kur kas mažiau nei grindys, todėl būtina pasirinkti tinkamos paskirties plyteles. Jei jums kiltų neaiškumų, kam yra skirtos vonios plytelės – sienoms ar grindims, visada galite pasikonsultuoti su Dom Classic specialistais,  kurie tikrai atsakys į jums iškilusius klausimus.

Vonios plytelės ir spalvų pasirinkimas
Plytelių spalva turi didelės įtakos bendram vonios kambario daromam įspūdžiui. Vonios kambarys neturi būti per daug ryškus, dirginantis ir veikiantis akis. Svarbiausia, kad vonioje būtų komfortiška, būtų kuriama ypatinga nuotaika – o tą pasieksime teisingai pasirinkę spalvą: baltos vonios plytelės – tai neutrali klasika, kuri kai kuriems atrodo per daug nuobodi. Tačiau ši spalva – tai geriausia, ką galima sugalvoti norint praplėsti mažą erdvę. Tuo labiau, kad baltas plyteles galima derinti su bet kuria kita spalva ir taip sukurti įvairiausias sienines kompozicijas. Mėlynos arba žalios plytelės sukuria gaivos, šviežumo pojūtį, suteikia energijos. Kavos, rusvai gelsvi, medžio atspalviai ramina, suteikia vonios kambariui jaukumo, šilumos; sodrios turkio, auksinė, raudona spalvos daugiausia naudojamos norint sukurti paryškinančius motyvus. Vonios kambarys, kurio visos sienos bus išklijuotos per daug ryškių spalvų plytelėmis, kels emocinę įtampą; juodos plytelės mažina erdvę, slegia. Jei vonios kambaryje nėra lango, tuomet tamsios plytelės dar labiau padidins uždaros, „slegiančios“ erdvės pojūtį. Be to, ant juodų plytelių labai matosi sutepimai: vandens, lako, plovimo priemonių pėdsakai.
Plytelių dydis ir jo įtaka dizainui
Kokias plyteles geriau pasirinkti vonios kambariui: didesnes ar mažesnes? Didelėse voniose plytelių dydis nėra labai svarbu. Čia puikiai tiks ir mozaikos papuošimai, ir didesnio dydžio plytelės, ir net keramikos pano, užklijuotas ant visos sienos. Galima derinti įvairių faktūrų ir spalvų plyteles, galima kurti didelius piešinius, išskirti atskiras zonas – čia fantazijai ribų nėra.
O štai mažam vonios kambariui plyteles rinktis reikėtų daug atidžiau. Atrodytų, kad tokiu atveju idealiausia būtų pasirinkti mozaiką. Tačiau taip nėra. Mažos plytelės taip vizualiai pakoreguoja erdvę paslėpdamos ją „po savimi“, kad iš tikrųjų gerokai sumažina ją. Tą patį padaro ir smulkus, bet dažnai kartojamas ryškus piešinys. Jį naudoti mažoje erdvėje – didelė klaida.
Stambios plytelės mažoje vonioje, ypač jei plytelių tarpų spalva kontrastuoja su pagrindine spalva, padalins sienas į keletą stambių geometrinių figūrų (kvadratų ar stačiakampių). Visiškai blogai. Pasirinkus tokį plytelių išdėstymą, nedidelis vonios kambarys atrodys visai mažytis. Mažuose vonios kambariuose dizaineriai rekomenduoja sienas ir grindis klijuoti vidutinio dydžio plytelėmis. Beje, visiškai neblogai galima paeksperimentuoti su stačiakampio formos, pailgomis plytelėmis. Tokias plyteles išdėliojus horizontaliai, sienos praplatės, erdvė padidės, o suklijavus jas vertikaliai, pakils žemų lubų lygis. O lauko erdvę padidinti galima kvadratines ar stačiakampes čerpes suklijavus įstrižai.
Stiliaus pasirinkimas
Vienas iš svarbiausių ir sudėtingiausių klausimų: kaip pasirinkti plytelių dizainą. Neturint pakankamai patirties, sudėtinga patiems sugalvoti savitą stiliaus variantą ir įsivaizduoti, kokios plytelės labiau tiktų jūsų vonios kambariui. Palengvinti pasirinkimą ir priimti teisingą sprendimą galima laikantis jau nusistovėjusių vizualinių schemų, kurias naudoja daugelis interjero dizainerių, o taip pat ir keramikos plytelių gamintojų. Pavyzdžiui, klasika – universalus sprendimas ir pats paprasčiausias variantas, kuris visada atrodys stilingai. Be to, viršutinę sienos dalį patartina klijuoti šviesiomis plytelėmis, o apatinę – tamsesnėmis. Pereinamąją zoną reikėtų pabrėžti arba specialiu dekoru, arba keraminėmis grindjuostėmis. Klasikiniame dizaine grindų spalva turi būti tamsi, idealiu atveju – tokia pati kaip apatinės sienų dalies spalva. Truputį nukrypus nuo šių principų ir padarius grindis šviesiomis, vonios kambario stilius bus kontrastiškesnis, padidės vizualinis patalpos „gilumas“. Baltas viršus, tamsi apačia – plytelių dizaino klasika. Jei jums patinka gamtos motyvai, tuomet voniai rinkitės žalių, melsvų, rusvai gelsvų, švelnių „medžio“ atspalvių plyteles.. Nederėtų pamiršti ir plytelių paviršiaus faktūros: matines plyteles mūsų akys priima kaip ramesnes. Renkantis iš visiškai vienodų atspalvių, poliruotos plytelės visada atrodys ryškesnės.
Spęsdami, kokias plyteles pasirinkti vonios kambariui, atkreipkite dėmesį į visas subtilybes. Svarbu ir dydis, ir faktūra, ir stilius. Šiuolaikinės plytelės vonios kambaryje gali sukurti įvairiausią nuotaiką. Jums tereikia pasinaudoti šia galimybe ir įgyvendinti vonios kambaryje savo svajon

Kur įsigyti vonios plytelių?

Kviečiame apsilankyti mūsų Dom Classic salonuose, kuriuose galėsite apžiūrėti  platų vonios plytelių asortimentą. Mūsų specialistai padės Jums nepasimesti asortimento gausoje ir, atsižvelgdami į Jūsų poreikius, pasiūlys labiausiai Jūsų lūkesčius atitinkantį variantą.

Suskleisti

Plytelės voniai: 7 patarimai, kaip išsirinkti

Dom Classic salonuose galima rasti gausų vonios plytelių pasirinkimą, kiekvienu atveju galėsite pasirinkti tokias, kurios geriausiai atitiktų jūsų poreikius. Plytelės voniai gali būti labai įvairios, tad tikimės, kad šie mūsų apžvelgiami 7 patarimai padės jums paprasčiau nuspręsti, koks variantas tinkamiausias Jūsų vonios interjerui.

Išskleisti

  1. Natūralios medžiagos: už ar prieš?

Plytelės voniai neretai gaminamos iš natūralių medžiagų – raudono arba balto molio, taip pat ir iš akmens masės. Svarbu žinoti, kad raudono molio plytelės yra labai trapios, tad jos labiausiai tinka mažo naudojimo patalpose.  Balto molio plytelės voniai, kaip ir akmens masės plytelės,  gali būti puikiu pasirinkimu, nes jos beveik nesugeria drėgmės. Akmens masės plytelės yra itin atsparios, tad verta pagalvoti apie tokį pasirinkimą.

  1. Klasikinės ir modernios plytelių kolekcijos

Nors siūlomos tikrai labai įvairios plytelės voniai, tačiau jos yra skirstomos į dvi pagrindines kolekcijas – modernias ir klasikines plyteles. Pastaroji pasirinkimo galimybė yra palanki dėl to, kad klasika yra nepavaldi laikui, ir net po daugybės metų vonios interjeras atrodo toks pat puikus kaip ir tą dieną, kai buvo pabaigtas remontas.

  1. Kaip nustatyti plytelių paskirtį?

Ne visada yra paprasta nustatyti, kam plytelės yra skirtos – grindims ar sienoms. Geriausiai plytelių paskirtį nusako jų techniniai parametrai, kurie yra nurodomi prekių aprašymuose arba ant plytelių dėžės.

  1. Kaip apskaičiuoti reikalingą plytelių kiekį?

Plytelių kiekis paprastai apskaičiuojamas pagal vonios plotą, tačiau specialistai visada rekomenduoja pirkti 10 procentų didesnį kiekį nei buvo paskaičiuota. Tai yra reikalinga ne vien tik dėl to, kad plotas ne visada paskaičiuojamas pakankamai tiksliai, bet taip pat ir dėl to, kad klojant plyteles dalis jų suskyla ar būna kitaip pažeidžiamos.

  1. Plytelės mažam vonios kambariui

Nedideliame vonios kambaryje geriausiai atrodys smulkios plytelės arba derinamos su stambesnėmis, vidutinio dydžio plytelėmis. Stambesnėmis plytelėmis galite išklijuoti tris vonios kambario sienas, o likusią sieną dekoruoti smulkiomis mozaikinėmis plytelėmis. Tai galės suteikti vonios kambariui erdvės įspūdį bei garantuos geresnį estetinį vaizdą.

  1. Matinės ar blizgios plytelės voniai?

Ir vienas, ir kitas pasirinkimas gali būti palankus, tad viskas priklausys tik nuo jūsų pačių norų. Blizgios plytelės tinka tada, kai norima vonios kambariui suteikti daugiau šviesos – kadangi blizgus paviršius atspindi šviesą, sudaromas šviesesnių patalpų įspūdis.

  1. Vonios plytelių kaina

Plytelės voniai gana dažnai yra pasirenkamos ir pagal jų kainą. Jei esate numatę, kiek glite tam skirti pinigų, galite pasidomėti, kokias plyteles galėtumėte įsigyti už tokią pinigų sumą užsukę į Dom Classic saloną ar susisiekę su mumis telefonu.

Suskleisti