Plytelės

Kaip išsirinkti tinkamas plytelės?

Kai norima sukurti tikrai puikų vonios interjerą, labai svarbu pakankamai dėmesio skirti tinkamiausių plytelių pasirinkimui. Šiuo metu yra siūlomas iš tiesų gausus tokios produkcijos asortimentas, tad kiekvienu atveju bus galima nuspręsti, kokios plytelės galėtų geriausiai pasiteisinti. Taigi, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?

Išskleisti

Įvairios plytelių rūšys

Dažniausiu pasirinkimu tampa keramikinės arba akmens masės plytelės, tad verta trumpai apžvelgti pagrindines jų savybes:

  • Keramikinės plytelės yra gaminamos iš presuoto molio dulkių, apdorojamos aukštoje temperatūroje, ir dengiamos įvairiomis spalvomis bei ornamentais.. Palanku tai, kad šios plytelės yra labai paprastai valomos bei apdirbamos;
  • Akmens masės plytelės pasižymi mažesniu vandens įgeriamumu ir didesniu atsparumu įbrėžimams. Tokios plytelės dažniausiai yra didesnių matmenų, todėl labiausiai tinka didesnėms patalpoms.

Taip pat gali būti pasirenkamos natūralaus akmens arba stiklo mozaikos plytelės, kurios atrodo tikrai labai estetiškai. Vis dėlto, šių tipų plytelėms neretai reikia specialios priežiūros, o jų kaina yra didesnė nei kitų galimų pasirinkimų. Taigi, renkantis plyteles verta pagalvoti apie tai, kokią pinigų sumą galite skirti tokiai produkcijai, ir pasidomėti, kokios priežiūros reikalauja pasirinktos plytelės.

Plytelių dydis

Tai – taip pat labai svarbus kriterijus. Jei vonios kambarys yra labai erdvus, ir norite vizualiai sumažinti jo dydį, rinkitės vidutinio dydžio plyteles (pavyzdžiui, 20×20 cm). Mažesnes plyteles taip pat rekomenduojama rinktis ir tada, jei vonios perimetras yra nestandartinis, nes jums nereikės pjaustyti pernelyg daug plytelių. Jei siekiama patalpas vizualiai padidinti, galite pasirinkti stačiakampes plyteles, ir jas klijuoti horizontaliai (tuo atveju, jei norima vizualiai paaukštinti patalpas, plyteles klijuokite vertikaliai).

Plytelių atsparumas

Pagal tarptautinius standartus visos plytelės  pagal atsparumą yra skirstomos į penkias grupes. Jei plyteles rinksitės sienoms, puikiai tiks žemesnės kategorijos plytelės (1-3 kategorijos), o grindims patartina rinktis aukštesnės kategorijos plyteles, nes grindys dėvisi kur kas labiau.

Plytelių slidumas

Jei plytelės yra klojamos tose patalpose, kuriose būna drėgna (pavyzdžiui, vonioje), renkantis tinkamiausias plyteles jų slidumas yra tikrai svarbus kriterijus. Pagal slidumą plytelės yra skirstomos į A, B ir C klases (C klasės plytelės yra mažiausiai slidžios). Jei ant plytelių vaikštoma su batais, svarbu atkreipti dėmesį į nurodytą „R“ rodiklį ir prie jo nurodytą skaičių (R9 yra slidžiausia danga).

Plytelių spalvos

Tuo atveju, jei norima vizualiai padidinti patalpas, rinkitės šviesias spalvas, o tuomet, jei siekiate optiškai sumažinti patalpas, geriausia rinktis tamsesnes spalvas. Žinoma, tai skamba gana elementariai, tačiau tam tikrais atvejais tinka ir atvirkštinis variantas – juk nėra nė vienos taisyklės be išimties.

Plytelių dizainas

Žinoma, visada siekiama, kad plytelės atrodytų kuo estetiškiau, tad jų dizainas – taip pat labai svarbus kriterijus. Plytelės gali būti matinės, blizgios arba pusiau blizgios: pastarasis pasirinkimas labiausiai pasiteisina tada, kai norima patalpoms suteikti daugiau šviesos. Vienspalves plyteles klijuoti yra paprasčiausia, tačiau įsigijus plytelių jas rekomenduojama išmaišyti, kad šalia esančių plytelių atspalviai skirtųsi kuo mažiau.

Tuo atveju, jei išsirinkti plyteles bus pernelyg sudėtinga, visada galite pasikonsultuoti su mūsų Dom Classic salono specialistais, kurie tikrai padės atrasti palankiausias pasirinkimo galimybes.

***Naujausios plytelių kolekcijos Mūsų Youtube kanale

***Grindų plytelių kolekcijos

Suskleisti

[rev_slider_vc alias=”plyteles”]

Sienų plytelės

 7 patarimai, kaip jas klijuoti

Virtuvės ar vonios apdailai neretai pasirenkamos sienų plytelės, kurios atrodo tikrai labai estetiškai, be to, yra labai praktiškos tačiau galvos skausmas vien tinkamų plytelių pasirinkimu nesibaigia. Plytelių klijavimas neretai yra patikimas savo srities specialistams, tačiau kartais tą nusprendžiama atlikti ir savarankiškai. Jei bus pasirenkama pastaroji galimybė, tokiu atveju svarbu vadovautis tam tikromis svarbiausiomis taisyklėmis, kurios padės darbus atlikti kur kas paprasčiau. Ką svarbiausia žinoti, ir kokie patarimai gali plytelių klijavimą ženkliai palengvinti?

Išskleisti

  1. Patikrinkite plyteles

Išpakuokite sienų plyteles, ir patikrinkite, ar nėra suskilusių. Taip pat labai svarbu tai, kad išdėliotumėte plyteles šalia viena kitos, ir patikrintumėte, ar nesiskiria plytelių atspalviai. Specialistai visada rekomenduoja plyteles sumaišyti, nes tokiu atveju jų atspalviai nesiskirs arba skirsis tik labai neženkliai.

  1. Išdėliokite plyteles

Gana dažnai daroma klaida – plytelių klijavimas prieš tai jų tinkamai neišdėliojus. Kadangi praktiškai niekada nepavyksta plytelių suklijuoti taip, kad kai kurių plytelių nereikėtų pjaustyti, tad svarbu pasirūpinti, kad tai būtų atliekama kuo estetiškiau. Taigi, paskaičiuokite sienų plotą, ir pasistenkite išdėlioti plyteles, kad bendras vaizdas būtų kuo estetiškesnis.

  1. Atsparumas vandeniui

Jei sienų plytelės bus klijuojamos šlampančiuose plotuose (pavyzdžiui, vonioje), labai svarbu pasirūpinti, kad sienos būtų apdorojamos vandeniui atsparia medžiaga.

  1. Sumaišykite klijus

Nors šis darbas atrodo gana elementarus, tačiau visada svarbu pasirūpinti, kad klijai būtų tinkamai išmaišomi. Tam visada naudokite tik švarų šaltą vandenį,  į jį pilkite miltelius, ir gerai išmaišykite.

  1. Klijų tepimas

Geriausia sienų plyteles tepti rantyta mentele, kurios dydis būtų tinkamas konkretaus darbo atlikimui. Klijus rekomenduojama klijuoti ant tokio ploto, ant kurio plyteles galima išklijuoti per maždaug dvidešimt minučių.

  1. Plytelių išretinimas

Sienų plytelės turi būti klijuojamos  kuo arčiau viena kitos, o vėliau išretinamos. Jei tai atliksite atvirkščiau, sandūrų vietose susidarys klijų perteklius, kurį pašalinti gali būti gana sudėtinga.

  1. Kuo pjauti plyteles?

Paprastoms keramikinėms plytelėms labiausiai tinka rankinės pjovimo staklės, tačiau visada svarbu įsitikinti, kad staklių ašmenys yra pakankamai aštrūs. Porceliano ar natūralaus akmens sienų plytelės gali būti pjaustomos elektrinėmis pjovimo staklėmis. Jei tenka pjaustyti gana sudėtingas formas, pirmiausia rekomenduojama iš kieto popieriaus pasidaryti šabloną, ir jo kontūrus perkelti ant plytelės.  Jei reikės pjaustyti lenktas formas, tam puikiai tiks kampinis šlifuoklis.

Taip pat labai svarbu išklijuotas plyteles tinkamai nuvalyti (plytelių tarpus patartina nuvalyti dar prieš glaistui išdžiūvant). Darbų atlikimo metu pasirūpinkite, kad įrankiai visada būtų švarūs, o pabaigę darbus įrankius itin kruopščiai nuplaukite ir išdžiovinkite. Tuo atveju, jei sienos plytelių klijavimas jums pasirodys pernelyg sudėtingas, tiesiog kreipkitės į mūsų Dom Classic salono specialistus, kurie šiuos darbus galės atlikti už jus.

Suskleisti