Grindų plytelės 

Renkantis grindų plytelės:

Išskleisti

pirmiausia reikia žinoti, kokiame kambaryje jūs jas klosite: vonioje, virtuvėje, miegamajame, svečių kambaryje, prieškambaryje ir t.t. Nuo ekploatacinių patalpos savybių priklauso, kokių būtent plytelių jums reikia. Labai svarbu žinoti, kad grindų plytelės skiriasi nuo visų kitų plytelių – jos storesnės, patvaresnės ir ilgiau bus naudojamos. Juk jos turi išlaikyti didesnį apkrovimą ir mechaninį poveikį medžiagai, ir jeigu jūs grindis išklosite sienų apdailai skirtomis plytelėmis – jos suskilinės jau pirmą mėnesį.

Grindų plytelės – į ką reikėtų atkreipti dėmesį 

Grindų plytelių paviršiaus struktūra

Yra įvairiausių grindų plytelių – blizgančių arba poliruotų, matinių ir reljefinių. Atsižvelgiant į judėjimo saugumą, būtina atminti, kad blizgančios arba poliruotos grindys, nepaisant labai gražios jų išvaizdos, ant jų patekus vandeniui pasidaro labai slidžios. Todėl, jei jums labai patiks šis variantas, panaudokite jį normalaus ar mažo drėgnumo patalpose: prieškambaryje, svečių kambaryje, miegamajame.

Grindų plytelių matmenys

Nuo plytelių dydžio tiesiogiai priklauso vizualinis patalpų interjero daromas įspūdis.
Pavyzdžiui, mažo kambario grindis išklojus stambiomis plytelėmis, kambarys atrodys labai ankštas, bet jeigu to paties kambario grindis iškloti smulkia mozaika, vizualiai kambarys atrodys erdvesnis. Didesnes plyteles, kurių dydis 60×60 cm, geriau naudoti patalpoms, kurių dydis nuo 7 m2, o mažesnėms patalpoms arba siauriems koridoriams rekomenduojama parinkti mažesnes plyteles.
Grindų plytelių spalvos
Grindys, kaip ir sienos bei lubos, užima gana didelį plotą, todėl jos gali turėti didelės įtakos kuriant kambario interjerą. Jis turi arba sudaryti harmoniją su kita apdaila, arba būti kontrastas jai, pabrėžiantis jos pranašumus. Baltos plytelės prieškambaryje padarys jį šviesesnį ir sudarys galimybę vizualiai padidinti siaurą erdvę. Nuo kambario apšvietimo priklauso plytelių atspalvio sodrumas – kuo šviesa didesnė, tuo spalva „sultingesnė“, nes 60-80 proc. plytelių sudaro kvarcinis smėlis.
Grindų plytelių markiravimas
Ant kiekvienos plytelių pakuotės yra specialūs ženklai, kurie padės jums teisingai pasirinkti apdailos medžiagas. Juose užšifruota visa reikiama informacija. Pavyzdžiui, jei ant pakuotės nupieštas delnas, vadinasi, plytelės yra skirtos sienoms, o ne grindims. O štai jei matote pėdos ženklą, reiškia, kad šiomis plytelėmis galima kloti grindis. Snaigė reiškia, kad ši medžiaga tinka išorės apdailai, ir tokiomis plytelėmis galima iškloti terasos ar verandos grindis, o taip pat jas galima naudoti šildomoms grindims.
Grindų plytelių dekorai
Labai dažnai plytelės yra puošiamos dekoratyviniais elementais. Tai gali būti įvairiausi intarpai, blizgūs ornamentai arba siauros reljefinės juostelės. Toks paviršius atrodo labai gražiai ir elegantiškai, tačiau tik tuomet, kai tinka prie interjero ir patalpų dydžio. Taigi, jei jūs dirbate mažame kambaryje, geriau nenaudokit per daug smulkių ornamentų ir dekoratyvinių intarpų. Nes tokiu atveju jūs rizikuojate turėti neskoningas margas grindis su neaiškiu piešiniu.

Suskleisti